hydrolat z zielonej herbaty

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie stosowane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ulubionego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.

Comments are closed.