jak ćwiczyć mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla u kobiet

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z nieraz wolno też ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą fenomenalne efekty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.

Comments are closed.