Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Damy mogą posiadać przeróżne objawy w okresie menopauzy. To właśnie dlatego, iż estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz mieć różne objawy. Sporo kobiet doświadcza niezmiernie łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub ewentualnie noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, gdy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety wcale nie potrzebują leczenia. Inne objawy mogą być bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze zmiany, które masz prawo zanotować w wieku średnim. Co poniektóre mogą być częścią starzenia się, a nie otwarcie powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje miesiączki mogą już nie być regularne. Mogą być krótsze lub ewentualnie trwać dłużej. Możesz krwawić bardziej lub ewentualnie mniej aniżeli z reguły. Są to wszystkie typowe zmiany, jakkolwiek żeby upewnić się, że nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niezwykle blisko siebie, bądź trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Sporo pań ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Mogą być połączone ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części bądź na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca są w stanie być nadzwyczaj łagodne bądź też dosyć silne, żeby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.

Comments are closed.