nowa restauracja włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu znajdują się też mniej znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z wielu części Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wino włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja w klimacie włoskim koniecznie musi zawierać też trunek. Lampka alkoholu to we Włoszech reguła. menu ze świeżymi produktami Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese i noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Comments are closed.